Enkele uren door een fris coulisselandschap gewandeld, dat eindelijk weer eens wat regen had gekregen. Wat een kleuren! wat een geuren! wat een heerlijkheid! Veel vogels, weinig wandelaars, wat een voordeel van Noord-Nederland is. In Friesland, Groningen en Drenthe, die samen ruim een kwart van Nederland beslaan, woont circa tien procent van de Nederlandse bevolking.
Daarna gelezen, in Kate Briggs’ This Little Art, dat over de kunst van het vertalen gaat, en in Roland Barthes’ Roland Barthes door Roland Barthes, waarin Roland Barthes centraal staat.
Glas Ricard binnen handbereik.
Tot het aandachtsveld van het dagboek behoren de verschillen, hoe klein ook, tussen de dag van gisteren en die van vandaag.
Een bezoek aan Bergen-Belsen, dat op vier uurtjes rijden ligt, was plots het idee, ergens in de komende weken.

Geef een reactie