Een van de eerste dingen die ik vandaag las was: ‘Iedereen houdt van iets, ook al zijn het maar tortilla’s.’ Een uitspraak van een boeddhistische monnik, bedoeld om je op te vrolijken. Ik werd er nóg vrolijker van.
Vrolijkheid die weer wat werd getemperd toen ik de weersverwachting voor de komende tijd onder ogen kreeg: droog, op een enkele druppel na.
Dé constante factor in Brantgum en omgeving: windkracht vier. Desondanks bijna 2,5 uur op de fiets gezeten, rondje Metslawier. Onderweg: té veel motorrijders die zich niet beheersten.
Na de lunch in de zon liggen bakken, naar het ruisen van bladeren geluisterd en ijskoude cola gedronken.
Ook nog een uurtje aan mijn schrijfvaardigheid gewerkt, met focus op geestdrift, humor, abrupte wendingen, onthutsende juxtaposities en vol toerental.
Wat momenteel maar niet wil: politiek worden. Godsamme. Alsof ik nérgens meer een mening over heb. Voor je het weet tel je niet meer mee.
Effe getobd. (Grapje.) Totdat het tijd was voor bier.
